Aycan Gıda

Aycan Entegre Gıda A.Ş.

1986 yılında; Trabzon`un Araklı ilçesinde başlayan ticari serüvenimiz;  fındık sektöründeki azimli ve güven odaklı çalışmalarımız doğrultusunda Oltan Ailesi ile ortaklığımızın temellerini atılmasıyla yoluna emin adımlarla ilerlemiştir. 1996 yılında Oltan Fındık Düzce fabrikamızın kurulmasıyla; Yıllar boyu ülkemizin yerli hazinesi ve en önemli ihracat girdilerimizden biri olan Türk fındığını; sektörde lider olarak dünyanın bir çok ülkesine ulaştırma başarısını göstermiş ve bu başarısı birçok devlet kurum ve kuruluşu tarafından ödüllendirilerek tescillenen bir marka olmanın haklı gururunu yaşamış bulunuyoruz. 2015 yılında ise; dünya fındık sektör lideri olan şirketimizin bu büyük başarısı; global olarak en büyük çikolata firmalarından biri olan Ferrero tarafından satın alınmasıyla; 1986’da Trabzon’da başlayan ticari hayatımızı; uluslararası iş birliği sürecine taşımış bulunuyoruz.

Yatırımlarına devam eden firmamız; 2009’da Aycan Enerji Üretim Ticaret ve Sanayi A.Ş.’nin de kurulmasıyla; sadece Gıda’da da değil; Enerji sektöründe de yatırımlarına başlamıştır ve iki adet hidroelektrik santrali; 3 yıl içerisinde faaliyete geçirmiştir. Elektrik üretimiyle yetinmeyip enerji ticareti de yapmak üzere  2014 yılında Aycan Toptan Elektrik Ticaret A.Ş.`yi kurarak toptan ve perakende elektrik satışlarımızla serbest tüketicilere uygun elektrikle birlikte enerji danışmanlığınıda hizmet kalemlerinin içerisine yerleştirmiştir. Yolumuza enerji sektöründeki yapılanmamızın gücünü de almış bir şekilde devam ettik.

2019 yılına geldiğimizde ise, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda yeniden hizmet verebilmek ve bu sektörde yepyeni bir gelecek inşa etmek inancı ile Aycan Gıda adını alarak yeniden sektöre dönmüş olduk. Düzce’de kurduğumuz tesisimiz yılların vermiş olduğu tecrübe sayesinde her noktaya hakim fabrika dizaynı, en son teknoloji ile donatılmış hatları, ile sektörde önde gelen tesislerden biri olma iddiasını sürdürüyor.

 Güven esaslı ticari yapımız, şirketlerimizin erişmis olduğu finansal güç ve geçmişten gelen sağlam ilişkilerimiz sayesinde kuruluşumuzun henüz ilk yılı itibariyle sektörde üst üste başarılar elde ettik. Başarılarımızın sürdürülebilir oluşu, en hızlı yükselen şirketler arasında yer alabilmemize de olanak sağladı. Günümüzde, Türkiye’nin en önemli sanayi kuruluşlarından biri olarak çalışmalarımızı sürdürmeye ve kuşaktan kuşağa aktarılan 30 yıllık tecrübenin ışığında belirlenen vizyoner hedeflerle kendimizi geliştirmeye devam etmekteyiz.

hazelnut-icon

Size Ne Sunuyoruz?

Sürdürülebilir Tarım

Sürdürülebilir olmanın dünyada ve ülkemizde kilit bir unsur olduğunun farkındalığıyla hareket ediyoruz

İzlenebilirlik

Aycan Gıda olarak, tüm müşterilerimizin kayıt olabildiği bir izlenebilirlik sistemi geliştirdik.

Güvenli ve İnovatif Üretim

Temelimizi sağlam tutabilmek için güven duygusunu önceliklendiriyoruz.

Bizimle iletişime geçin