Aycan Gıda

Aycan Entegre Gıda A.Ş.

Sürdürülebilir tarım, insanlık için kaliteli ve yeterli miktarda gıda maddesinin doğayla uyumlu ve sürdürülebilir kriterlerle üretilmesini içeren tarım uygulamalarına verilen isimdir. 

Küresel çapta yaşanan sosyo-ekonomik değişimlerin ana ve kritik faktörü olarak görülen tarımın, iklim değişikliği ve demografik gelişmelerden olumsuz anlamda en çok etkilenen sektörlerin başında geldiği biliniyor. Ayrıca, 2018 Küresel Riskler raporunda dünyanın geleceğini tehdit eden 5 küresel risk başlığı altında toplanan risklerin de neredeyse tamamının tarımla ve gıda güvenliğiyle doğrudan ilintili olduğu görülüyor. Tüm dünyanın kırmızı alarm verdiği konular, kuşkusuz ki tarım ülkesi olarak bilinen ülkemizi de ilgilendiriyor. 

Sürdürülebilir tarım uygulamaları; toprak, su ve doğal kaynakların sürdürülebilir yöntemlerle işlenmesini ve bu sayede gıda güvenliği, sağlıklı ekosistemlerin oluşumunu sağlıyor. Şirket olarak bu konularda gerekli önlemleri oluşturarak tarımın ve gıdanın geleceğini koruma altına alabilmeyi mümkün kılıyoruz.

Bizimle iletişime geçin